Witamy na naszej stronie internetowej
Oddajemy do Państwa dyspozycji naszą stronę internetową. Mamy nadzieję, że okaże się ona pomocna w Państwa pracy i że zachęci do nawiązania z nami współpracy.
Zapraszamy do częstych odwiedzin. EUROPOINT.

Nasze najbliższe szkolenia
Warsztaty z tworzenia projektów w Generatorze Wniosków Aplikacyjnych PO KL EFS
Doświadczenia kolejnych konkursów w ramach PO KL EFS pokazują, iż publiczne i niepubliczne szkoły wyższe w niewystarczającym stopniu radzą sobie z opracowywaniem wniosków i tworzeniem projektów, w tym przy wykorzystaniu Generatora Wniosków Aplikacyjnych (GWA).
Wnioski przepadają na ocenie formalnej, a następnie na ocenie merytorycznej, ale nawet te, które uzyskują dofinansowanie, często zawierają błędy, które niosą poważne konsekwencje na etapie realizacji przedsięwzięcia. W środowisku szkół wyższych pojawiają się coraz częściej głosy, że projekt musi bazować nie tylko na dobrym pomyśle, ale i musi być odpowiednio napisany. Leszek Grabarczyk, dyrektor Departamentu Wdrożeń i Innowacji w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, podkreśla w swoich wypowiedziach na łamach “Gazety Wyborczej”, że “to pieniądze unijne i dlatego asesorzy muszą się kierować kryteriami ustalonymi dla programu Kapitał Ludzki. Oceniany jest projekt, a nie sama uczelnia” (GW, 26.06.2009 r.). Dodaje przy tym, iż “przy ocenie wniosków o unijne pieniądze bardzo często decydują drobiazgi. Na przykład sam ich opis. Być może w przypadku uczelni trzeba bardziej patrzeć na jakość propozycji niż na to, jak została ona sprzedana” (GW, 22.06.2009 r.). Przedstawiciele uczelni powołują się na dotychczasowe doświadczenia: “jak to możliwe, że nie przeszedł żaden nasz wniosek, skoro w ubiegłym roku potrafiliśmy napisać kilka dobrych projektów?”.
Tymczasem dynamika zmian w PO KL jest tak duża, że posiadana wiedza i umiejętności wymagają ciągłych aktualizacji. Warsztaty służą przygotowaniu uczestników do opracowania poprawnego pod względem formalnym i merytorycznym wniosku w oparciu o pracę z Generatorem Wniosków Aplikacyjnych PO KL EFS.
Uczestnicy projktu:
Przedstawiciele publicznych i niepublicznych szkół wyższych, zainteresowanych aplikowaniem o środki na projekty konkursowe PO KL.
Wymagania wobec uczetników:
Znajomość obsługi komputera oraz ogólny pomysł na projekt.
Cele szkolenia:
Nabycie wiedzy i umiejętności w zakresie opracowywania projektów konkursowych z wykorzystaniem Generatora Wnisosków Aplikacyjnych w PO KL (w tym projektów innowacyjnych).
Korzyści ze szkolenia:
Zwiększenie prawdopodobieństwa opracowania poprawnych wniosków konkursowych w ramach PO KL, wymiana wiedzy i doświadczeń między uczestnikami szkolenia.
Miejsce szkolenia:
Centrum Szkolenia i Organizacji Systemów Jakości Politechniki Krakowskiej
Kraków, Al. Jana Pawła II 37
Wydział Mechaniczny, budynek 2, parter
Osobom zainteresowanym noclegami prześlemy bazę hosteli i hoteli znajdujących się w obrębie miejsca szkolenia.
| termin: | od 0000-00-00 do 0000-00-00 |
| cena: | 830 zł brutto (cena zawiera) |
| wolne miejsca: | tak |
warunki uczestnictwa

program

lista szkoleń



zapisz





